Určitě to znáte, pokoušíte se něčeho dosáhnout a ono to prostě nejde. Uběhne několik pokusů a pořád nic. Možná se to rozhodnete vzdát, možná přehodnotíte postup nebo změníte přístup, rozhodnutí je jen na vás, ale je zde jedna věc, kterou byste měli udělat vždy, když v něčem selžete.

Ptáte se jaká?

Zkoušet to ZNOVU, ZNOVU a ZNOVU, dokud neuspějete!

Vím, že si možná říkáte: „Vždyť to přece vím“. Ale zamyslete se, umíte si představit, že byste v něčem selhali 200x než se vám to podaří? Umíte si představit, že například 3 roky neuvidíte svůj vysněný výsledek?

Budete mít chuť to po 50. pokusu zkoušet znovu?

Pravdou je, že tak to bude, pokud nebudete mít obrovskou dávku štěstí. Život vám nikdy nic na stříbrném podnose nedá, rozdá vám jen vaše karty, a jak s nimi naložíte už je jen na vás.

Proto není úspěšný každý. V dnešní době je rozhodující každá vteřina, centimetr, krok, pokus a zkušenost. To je to, co rozděluje úspěch od neúspěchu.

Takže až si zase budete říkat, že už na to kašlete, že to nejde, že to chcete vzdát, vzpomeňte si na tyto slova.

V okamžiku, kdy to ty chceš vzdát, někdo jiný pořád pokračuje..udělá víc opakování, obětuje více času, je odhodlaný opět selhat, protože ví, že jednou to určitě dokáže.“

A takový člověk nakonec dosáhne úspěchu.

Vzdát se po mnoha neúspěšných pokusech není těžké, to dokáže každý, ale to, co je hodně těžké je ZNOVU VSTÁT A BOJOVAT, to neumí každý. To je ta vlastnost, kterou musíte mít.

A já věřím, že vy nejste jako každý, a proto se nevzdávejte, i když vám život bude neustále házet klacky pod nohy. Klíčem k úspěchu je NIKDY SE NEVZDÁVAT a pořád POKRAČOVAT.

Pokud vás článek inspiroval, sdílejte ho mezi své přátele, protože jsou možná na té samé cestě jako vy a nikdy nevíte, kolika lidem to může pomoci.

Ať se vám daří.


O autorovi

Jsem zakladatelem projektu Nezlomý, který má odrážet mou osobnost a předávat zkušenosti, které jsem doposud nasbíral. Začal jsem s pouhou myšlenkou pomáhat lidem aby se nemuseli potýkat se situacemi, se kterými jsem se často potýkal já sám a s tímto poselstvím pokračuju dále. Jinak jsem úplně normální člověk, který se rád baví, sportuje, vzdělává a neustále se snaží udělat svůj život štastnější a hodnotnější. Pokud se o mě chceš dozvědět více mrkni na stránku „O projektu“ 😉