LindseyMnoho z vás nejspíše nebude znát toto jméno. Nemůže svoje jméno srovnávat s velikány jako Steve Jobs nebo Warren Buffett, ale ukrývá v sobě pozitivní kouzlo. Lidnsey Stirling je americká houslistka, tanečnice, skladatelka a v neposlední řadě i zpěvačka, jež se narodila v roce 1986 v Orange country.

Začátky

Od svého mládí prahla po hraní na housle a tanci, avšak její rodina neměla moc peněz, a tak si nemohli dovolit platit Lindsey hodiny tance či hudby. Lindsey se nenechala odradit a nakonec se domluvila s rodiči, že jí budou alespoň platit 15 minutovou lekci hraní na housle jednou za 14 dní. Při studuji na škole, založila první skupinu v 16 letech a začala skládat a psát své první písně. V roce 2005 se přihlásila do talentové soutěže Arizona‘s Junior Miss, kterou následně i vyhrála.

Lindsey a její dětství: „Když jsem byla malá, naše rodina byla velmi chudá. Všechny spotřebiče byly více jak 20 let staré. Nikdy jsem nemohla mít nic, co jsem si přála. Pamatuji si moment, když jsem chtěla v obchodě zakysanou smetanu, ale nemohli jsme si jí dovolit. Vzhledem k našim skromným podmínkám, rodiče vytvořili mě a mé sestře život plný lásky. Nedovedu si představit šťastnější dětství.“

Kritika

V roce 2010 se přihlásila do soutěže America Got Talent, kde zaujala jak porotce, tak diváky netradičním spojením tance a hraní na housle. V průběhu soutěže, když si do svého vystoupení vybrala cover od Ke$ha – TiK ToK, se dočkala nečekané kritiky porotců. Porotce Piers Morgan, řekl po jejím vystoupení: „Je tu jeden problém – housle. Abyste byla dobrá v tom, co děláte, musíte se stát prvotřídní hráčkou, protože pokud se jí nestanete, tak se při všem to pohybu a hraní stane, že vám unikne hodně not, stejně jako teď, A občas mi to znělo jako pár pištících krys. Opravdu špatné. Podle mě nejste dost dobrá a nestačí jen poskakovat a přitom hrát na housle.“ Další porotkyně Sharon Osbourne, ještě dodala: „Nemyslím si, že momentálně máte na to, abyste zaplnila divadlo ve Vegas.“ A tak byla Lindsey ze soutěže vyřazena mezi TOP 48.

Po vyřazení z America Got Talent. Lindsey řekla: „Pokaždé, když je potřeba něco změnit, tak si uvědomíte, že chcete být na jiném místě. Posunout se dále. Já chci jen jediné, být šťastná.“

lindsey (1)Nevzdala jsem se

Slyšet tyto slova pro ní bylo bolestivé. Spoustu lidí jí začalo říkat, že její styl je nepřijatelný. Avšak Lindsey se nikdy nevzdala toho co dělá, věřila, že je správné dělat to, co jí naplňuje. Díky účasti v America Got Talent si Lindsey všimnul kameraman Devin Graham a nabídl jí spolupráci. Začali spolu natáčet videoklipy, které postupně nahrávali na YouTube. Nejenže začala připravovat své první album, ale také točila mnoho coverů na známé songy, které jí ještě pomohli se více zviditelnit.

Svoje první turné v Americe uskutečnila v roce 2012. Vydala svoje první album v témž roce. V prosinci YouTube vyhlásilo nejsledovanější videa za rok 2012 a song Crystallize se stal 8. nejsledovanějším. Díky tomu se Lindsey proslavila po celém světě. Na začátku roku 2013 se Lindsey rozhodla učinit turné v Evropě. Navštívila celkem 55 měst.

Kromě turné se také začala věnovat charitě. Začala pomáhat zejména lidem v Africe. V její kampani se snaží zajistit hudební prostředky pro ty, kteří by jinak neměli šanci hudbu ocenit. Během práce v léčebném centru pro dívky, Lidnsey zjistila, že trpí poruchou příjmu potravy a začala se potýkat s anorexií. Během boje s anorexií, pracuje na dalším albu, které se dostalo na svět v roce 2014 se jménem Shatter me.

Lindsey ohledně nemoci: „Řekli mi, že není žádná zaručená léčba, ale chci, aby lidé viděli, že už jsem se z toho dostala. Jednoho dne jsem si uvědomila, že mám problém. Věděla jsem, že můžu být zase šťastná. Byla to dlouhá cesta najít sama sebe a přetrénovat svůj mozek, abych zase myslela pozitivně.“

K nynějšímu dni Lindsey uskutečnila čtyři turné po světě. V roce 2014 a 2015 také zavítala do Prahy. Vydala dvě vlastní alba. Získala mnoho ocenění jako Billboard Awards za nejlepší electornic/dance album. Streamy Awards za nejlepšího hudebního umělce roku 2014 a spoustu dalších. Jako jedno z nejzajímavějších ocenění lze považovat YouTube Music Awards za nejlepšího hudebního umělce roku.

Lindsey Stirling rady

Několik bodů, které bychom si měli pamatovat:

  1. Hledejte v životě to, co vás baví a naplňuje.
  2. Až to najdete, věnujte se tomu. I když vaše okolí nebude sdílet stejné nadšení, nepřestávejte. Váš život je pouze Váš, nikoho jiného.
  3. Nenechte se paralyzovat kritikou. Berte kritiku jako motivaci ke zlepšení.
  4. Očekávejte, že překážky dříve nebo později přijdou. Buďte na ně připravení.
  5. Nesnažte se nikoho kopírovat. Najděte svůj vlastní styl a inspirujte ostatní.