Jim Carrey je jeden z nejznámějších bavičů a herců. Málokdo ale ví, že jeho cesta na vrchol nebyla vůbec jednoduchá. Spal v autě, neměl co jíst nebo vydělával peníze od 14 let v nočních klubech jako bavič, aby pomohl své rodině. Tím ale jeho příběh neskončil. Nikdy se nevzdal snu, který už jako kluk měl a každý den mu byl o něco blíž. Jak to dokázal? Zde máte 8 tipů k úspěchu od Jima Carreyho.

1) Představujte si svůj sen

Každý den jsem si představoval svůj úspěch, jak se mi daří v herectví a v tom, co chci. Cítil jsem se při tom dobře. Vždy, při cestě domů jsem říkal sám sobě „Jo, můžu ve skutečnosti mít všechny tyhle věci, které chci“

Jednou jsem zajel se svou starou Toyotou na vrcholek hory s výhledem na město. Tehdy jako chudý začínající bavič snažící se vyniknout, a jak jsem se díval dolů a přemýšlel o svých snech, našel jsem v kapse 10$ bankovku a udělal z ní pomocí pera 10 milionovou bankovku. Dal jsem si ji do peněženky a představoval si, že ty peníze už mám. Pokaždé, když jsem ji  otevřel a viděl svou upravenou bankovku, vizualizoval jsem svůj sen. Dal jsem si na jeho splnění 5 let. Tehdy se psal rok 1990 a těsně před Dnem díkuvzdání  v roce 1995 jsem tyhle peníze získal za film Blbý a blbější.

 

Jim-Carrey-Ace-Ventura2) Buď tvůrce svého života

Věřím, že vše v našich životech tvoříme my sami. Každý  náš krok, každé naše  slovo předurčuje budoucnost našeho života.

3) Kompromisy

Nemám vzdělání, nemám vysokoškolský diplom. Ukončil jsem školní léta, když mi bylo okolo 14 let. Neměl jsem na výběr. Mohl jsem být uklízeč, umývač nádobí nebo něco podobného, ale řekl jsem si, že chci dělat něco kreativního a především něco, co mě baví.  Tak jsem navštěvoval každý večer zábavní kluby a vydělával si 25 dolarů za noc jako bavič. To byla moje verze kreativnosti.

Všechno vychází z kompromisů.  Vždy, když něco nechcete, můžete udělat kompromis a vymyslet jinou cestu, jak z toho všeho ven a nesmířit se s tím, že uděláte něco, co nechcete a budete nešťastní.

4) Naučte se vidět překážky jako něco užitečného

Zvolil jsem si jasnou volbu – vnímat překážky jako něco užitečného. Něco, co mě posune o krok kupředu, pokud to překonám. Takže se teď s nimi můžu vyrovnat s mnohem vyšší produktivitou a radostí z nového pokroku ve svém životě.

 

5) Nenechte strach ovládat svůj život

Jste připraveni a jste schopni dělat všechny krásné věci na tomhle světě, které chcete. Máte ale  jen 2 možnosti, kdy si zvolíte pouze jednu, podle které  budete řídit svůj život.

Strach nebo lásku. Pokud si zvolíte strach, nebudete šťastní a většinu života strávíte tím, co vás nebaví, protože se budete neustále něčeho bát. Vyberte si lásku a dělejte věci, které milujete. Nenechte strach ovládat vaše srdce.

6) Mějte záměr

Náš záměr je všechno. Nic se nikdy na téhle planetě nestane bez záměru. Mít záměr je stejné jako mít kormidlo na lodi, která pluje na otevřeném moři. Bez něj se nikam nedostanete.

7) Věřte

Věřím v mnoho věcí, ale tou nejdůležitější je věřit, že něco můžeme mít, a pak se to může stát.  Dostaneme všechno, pokud tomu věříme. Lidé většinou čekají, až něco dostanou a potom uvěří, že je to možné. Ale to je špatná cesta. Musíte nejdříve uvěřit, že můžeme dostat to, po čem toužíme a poté se nám toho může teprve  dostat.

8) Využijte šance

Můžete strávit celý život v bludech a představách,  bát se, co všechno se může ve vašem životě stát a žít omezený život. Ale jediné na čem opravdu záleží, je  to, co se děje tady  a teď v tento moment, který je založený na naší volbě strachu nebo lásky. Můžeme žít buď pro náš strach nebo naši lásku k něčemu.

Můj otec mohl být skvělý komediant, ale nikdy nevěřil, že se jím může stát a tak si našel „bezpečnou“ práci jako účetní, ze které ho po 12 letech vyhodili a my jsme pak museli dělat vše pro to, abychom vůbec přežili.

Naučil jsem se hodně věcí od svého táty a jedna z nich je, že můžete selhat jen u věci, kterou opravdu nechcete a nemilujete, takže byste se měli chopit šance, kterou teď máte a dělat to, co milujete, protože v tom nikdy neselžete!


O autorovi

Jsem zakladatelem projektu Nezlomý, který má odrážet mou osobnost a předávat zkušenosti, které jsem doposud nasbíral. Začal jsem s pouhou myšlenkou pomáhat lidem aby se nemuseli potýkat se situacemi, se kterými jsem se často potýkal já sám a s tímto poselstvím pokračuju dále. Jinak jsem úplně normální člověk, který se rád baví, sportuje, vzdělává a neustále se snaží udělat svůj život štastnější a hodnotnější. Pokud se o mě chceš dozvědět více mrkni na stránku „O projektu“ 😉