1)     Nemarní čas sebelítostí

Psychicky silní lidé nikdy neztrácí čas sebelítostí. K čemu by jim to bylo? Zlepšila se vám někdy situace, když jste se litovali? Pravděpodobně ne, je třeba zatnout zuby a zkoušet věci znova a znova dokud nedosáhneme toho, čeho dosáhnout chceme!

2)     Neodmítají změnu

Pokud v jejich životě nastane situace, která jim život převrátí úplně naruby přijímají tuto změnu jako zkoušku, která je posune kupředu. Nezáleží na tom, jestli je tato změna dobrá nebo špatná, každá změna je výzva být silnější, cílevědomější a naučit se něco nového.

3)     Nezabývají se tím, na co nemají vliv

Článek o tom, jak si nezaplňovat hlavu zbytečnostmi jsem již psal. A totéž praktikují také psychicky silní lidé. K čemu by jim také bylo zabývat se tím, co nemůžou nijak ovlivnit? Jen by to zhoršilo jejich soustředění a chování k lidem ve svém okolí.

4)     Nezabývají se minulostí

Minulost už se nikdy nevrátí a psychicky silní lidé to dobře vědí a tak zaměřují veškerou svou energii na budoucnost, která se dá změnit!

5)     Po prvním nezdaru se nevzdávají

Touto vlastností se odlišují od průměrných normálních lidí, které potkáváme denně na ulici. Psychicky silní lidé se na rozdíl od těchto lidí nikdy nevzdávají. Nezáleží na tom, jak dlouho to budou muset zkoušet znovu, vždy vydrží do té doby, než se jim to podaří.

6)     Neočekávají okamžité výsledky

Pokud si koupíte v obchodě semínka nějaké krásné rostliny a chcete, aby rychle vyrostla, nemůžete jí pomoci ničím jiným než pravidelnou péčí a časem. Pokud ji zalejete občas a málo zničíte ji, pokud moc a často také ji zničíte. Stejné je to se vším, po čem toužíte.
Dejte tomu čas a pravidelnost a výsledky se jednou prostě dostaví. Stejně jako jednou musí vyrůst ze semínka ta krásná květina, pokud se o vše staráme správně.

7)     Nesnaží se každému zavděčit

Psychicky silní lidé mají jednu velmi důležitou schopnost a ta je že, umí říkat NE!
Nesnaží se každému zavděčit a umí odmítnout kohokoliv. Ví totiž, že když se budou snažit všem zavděčit a na všechno zareagují tak, jak chtějí ostatní, nikdy nebudou mít čas dělat to, co chtějí oni sami a nikdy se nebudou rozhodovat podle sebe a svých pocitů.
Nesnažte se každému zavděčit, jednejte podle toho, co chcete a stůjte si za svým rozhodnutím.

8)     Neopakují stále stejné chyby

Pokud udělají chybu, snaží se z ní co nejvíce a nejrychleji poučit a jít dál. Není nic důležitějšího než získané zkušenosti. Nikdy nedělají stejné chyby a snaží se neustále zkoušet nové věci, které jim pomohou k dosažení toho, po čem touží.

9)     Nebojí se vědomě riskovat

Vědí, že jediná a nejrychlejší cesta ke splnění toho, co chtějí je neustále zkoušet nové věci a riskovat. Nikdo nemůže dělat neustále to samé a očekávat jiné nebo lepší výsledky.

Pokud selžou, nevadí. Poučí se z chyb a zkouší to znovu!

 

Zhlédli jste se alespoň v některé z těchto 9 věcí psychicky silných lidí? Pokud ano je to skvělé. Není nic důležitějšího než si osvojit vlastnosti silných lidí a jít si s jejich pomocí za svými cíli!


O autorovi

Jsem zakladatelem projektu Nezlomý, který má odrážet mou osobnost a předávat zkušenosti, které jsem doposud nasbíral. Začal jsem s pouhou myšlenkou pomáhat lidem aby se nemuseli potýkat se situacemi, se kterými jsem se často potýkal já sám a s tímto poselstvím pokračuju dále. Jinak jsem úplně normální člověk, který se rád baví, sportuje, vzdělává a neustále se snaží udělat svůj život štastnější a hodnotnější. Pokud se o mě chceš dozvědět více mrkni na stránku „O projektu“ 😉