Ještě než vám prozradím 6 způsobů jak se namotivovat na maximum chci abyste si uvědomili, že všechna motivace je jen stav mysli a záleží jen na vás, jak si svou mysl dokážete namotivovat. Můžete celý den sledovat motivační videa a kurzy, ale pokud si vaše mysl nedokáže najít silný důvod něco udělat, pravděpodobně nebude chyba ve způsobu motivace, ale v tom jak ji přijímáte. Každý v určitých částech života spadne úplně na dně a hledá motivaci a způsob jak se znovu postavit na nohy a pro každého je tento způsob motivace jiný. Doufám, že vám tenhle článek pomůže najít dostatek motivace pro všechny vaše překážky a namotivuje vás ještě více než jste byli doposud.

 

1)     Sledujte motivační videa

Nejpopulárnějším zdrojem motivace jsou MOTIVAČNÍ VIDEA. Pokud jste typem člověka, kterého nejvíce ovlivňuje zrakový smysl, tak jsou pro vás motivační videa správnou volbou.
Stačí si najít na youtube video, které vás dokáže dostatečně namotivovat a můžete jít dělat to, co je potřeba. Mezi nejpopulárnější zahraniční kanály patří Mateusz M, Be Ispired, RedFrost Motivation, Absolute Motivation nebo Muligan Brothers.

Pokud nejste zdatní v angličtině doporučuji samozřejmě svůj kanál Nezlomny.com, James, Buduji svůj sen a nebo Svět úspěšných.

2)     Poslouchejte motivační nahrávky

Pokud naopak raději posloucháte a používáte tedy více svůj sluchový smysl, který vás dokáže více namotivovat, doporučuji motivační nahrávky seminářů, zvuky v podobě mp3 z motivačních videí nebo audio knihy úspěšných lidí a řečníků.

Mezi nejznámější zahraniční audio motivátory patří Fearless Motivation, Eric Thomas nebo Nick Vujicic.

Najít české motivátory je poněkud těžší, ale jde to. Zkuste shlédnout např. Claudio Depeyrac, Michal Mikulášek nebo se těšte na náš kanál, pro který chystáme do budoucna tuto formu motivace.

3)     Čtěte knihy a články o úspěchu

Pokud jste typ člověka, který si raději čte, zkuste nějakou z knížek, která vám pomůže s tím, co vás trápí. Mě osobně pomohly knihy z článku 5 knih, které by měl číst každý, kdo chce změnit svůj život. Samozřejmě si můžete vyhledat knihy dle svého gusta, které vám pomůžou stejným způsobem.

Další spojení motivace a čtení jsou články, které vám většinou nezaberou více jak 8 minut a dozvíte se v nich spoustu zajímavých a hlavně inspirativních příběhů.

Rádi čtete články? Zkuste Svět úspěšných, forbes.com, forbes.cz, Montyrich.cz nebo náš web.

4)     Vnitřní motivace

Nyní se zaměříme na trochu jinou formu motivace a to je motivace vnitřní, kterou lze získat jen z nás samotných.

Jak taková motivace vypadá? Položte si 2 otázky..

„Jsem šťastný/á?“

„Žiju takový život, jaký jsem vždycky chtěl/a?“

Pokud jsou obě odpovědi „NE“ je načase něco změnit a nepřestávat dokud obě odpovědi nebudou „ANO!“

Chápete, co tím myslím? Je sice pěkné, že budete číst motivační knížky a poslouchat x motivačních řečníků, ale pokud něco nebudete OPRAVDU chtít změnit, tak vše zůstane pořád stejné..a vy si budete říkat, že žádná z podobných motivačních metod nefunguje.

Žádná motivace není tak silná jako ta co máme v sobě. Pokud máte vašeho současného života dost a každý den myslíte na to, jak byste chtěli něco změnit, překonejte svůj strach a změňte svůj život. Nikde není napsáno, jak máte žít a pokud se vám tento život nelíbí a nejste šťastní, motivujte sami sebe a změňte to! Další pokus na život už nedostanete, máte jen jeden, tak ho žijte podle vlastních přání.

5)     Neděláte to jen kvůli sobě

Pokud vás nic z předchozí motivace nemotivuje, tou pravou motivací pro vás může být právě tahle metoda.

Přemýšleli jste někdy nad tím, co tu po sobě zanecháte, až přijde váš čas? Může to být vaše kniha, film, dům, umělecké dílo nebo vaše spokojené a zabezpečené děti.  Zeptejte se sami sebe

„Co chci, aby tady po mě zůstalo za 50,70,100 let?“

„Budou to jen vzpomínky mých známých nebo něco víc?“

„Chci udělat svým dětem lepší život a udělám pro to vše?“

Pokud víte, že všechno děláte z nějakého velkého důvodu, překonáte všechny překážky, ať jsou sebe více těžké! Vždy když se vám do něčeho nebude chtít, bude se vám to zdát těžké a nebudete moci pokračovat, vzpomeňte si na tento velký důvod, proč se nesmíte vzdávat a musíte jít dál. To je to, proč to všechno děláte!

Jaký je váš velký důvod?

6)     Staňte se inspirací pro ostatní

Posledním velkým zdrojem motivace je stát se inspirací a vzorem pro ostatní. Není nic ušlechtilejšího než pomoci lidem, kteří si neví rady tím, že ve vás vidí inspiraci, protože jste dokázali překonat všechny svoje překážky.

Všichni jsme měli nebo ještě máme nějaký svůj vzor, se kterým se ztotožňujeme, a který nám pomáhá překonávat různé překážky. Chcete být jako Superman? Batman? R. Branson? Jim Carrey nebo C. Ronaldo? Můžete být stejným vzorem pro ostatní, jako jsou tihle a další pro vás, ale nezapomínejte na to, že NIKDO z nich to neměl lehké. Pokud si stěžujete, jak máte těžký život, vzpomeňte si na své vzory a jejich životy a uvidíte, že to nemáte o nic těžší, než to měli kdysi oni.

Překonejte svoje překážky a staňte se vzorem a inspirací pro ty, kteří ještě nejsou tak silní jako vy a pomozte jim na jejich cestě skrze váš příběh.

Nikdy nevíte, pro kolik lidí můžete být inspirací právě vy!


O autorovi

Jsem zakladatelem projektu Nezlomý, který má odrážet mou osobnost a předávat zkušenosti, které jsem doposud nasbíral. Začal jsem s pouhou myšlenkou pomáhat lidem aby se nemuseli potýkat se situacemi, se kterými jsem se často potýkal já sám a s tímto poselstvím pokračuju dále. Jinak jsem úplně normální člověk, který se rád baví, sportuje, vzdělává a neustále se snaží udělat svůj život štastnější a hodnotnější. Pokud se o mě chceš dozvědět více mrkni na stránku „O projektu“ 😉