Přemýšleli jste někdy nad tím, proč jsou někteří lidé úspěšnější než ostatní?

Stalo se vám někdy, že jste byli v něčem lepší než ostatní, ale stejně jste neuspěli?

Nevíte, čím by to mohlo být?

 

Sepsal jsem pro vás 5 největších důvodů, proč vítězové vítězí, které jsem našel u velkých jmen, jako jsou Muhammad Ali, Michael Phelps, Michael Jordan, T. Edison, Chris Gardner a další.

Jsem přesvědčený, že bez těchto vlastností by tito úspěšní lidé a mnozí další nikdy nemohli být VÍTĚZI.

Až pochopíte, o čem tyhle důvody jsou a pokusíte se je použít k tomu, aby vás posunuli k vašemu cíli, uvidíte neuvěřitelný rozdíl mezi tím, kde jste dnes a tím, kde můžete být zítra.

5 důvodů proč vítězové vítězí

1) Vnitřní přesvědčení (sebejistota)

Vnitřní přesvědčení je tím nejsilnějším důvodem a také základním kamenem, proč vítězové vítězí. Nevíte proč? Protože vítězové se nejdříve vítězi stanou ve své hlavě, než je vůbec někdo může tímto slovem označovat.

Už od začátku věří, že dokáží to, co chtějí dokázat a že jim v tom nemůže absolutně nikdo a nic zabránit.

Vzpomeňte si na slavného boxera Muhammada Aliho, prohlašoval o sobě, že je šampion dřív, než se jím vůbec stal.

Proč to dělal? Jak mohl vědět, že se jím stane? Nevěděl to, ale věřil tomu. Jeho vnitřní přesvědčení překřičelo všechny ty okolní hlasy, které o něm říkali, že je blázen, že neví, co mluví a nakonec uspěl!

A v tom spočívá veškerá síla vítězů. Každý se totiž nejdříve vítězem stane ve své mysli!

Muhamad Ali citat

2) Odhodlanost

Jedním z nejdůležitějších důvodů proč vítězové vítězí je jejich neskutečná odhodlanost zvítězit. Je úplně jedno jak těžká cesta za vítězstvím může být, projdou skrze vše.

Nechce se vám ráno brzo vstávat? Vítězům se chce.

Nechce se vám tvrdě makat? Vítězům se chce.

Nechcete obětovat váš komfort, čas a zábavu pro úspěch? Vítězové chtějí!

Mohli bychom pokračovat, ale určitě chápete, co je tím myšleno.

Jedním z příkladů totální odhodlanosti je americký plavec a rekordman v počtu zlatých olympijských medailí Micheal Phelps, který si už jako kluk přál být slavný jako tehdy jeho idol Michael Jordan.

„Vzpomínám, jak jsem položil ruku na plechovku nápoje Gatorade, kde byl Mike a pomyslel si, že bych chtěl být jako on. Pokud budu lidi inspirovat jako kdysi Jordan, bude to pro mě obrovská pocta.“

Michael Phelps citat

3) Vytrvalost

Nezáleží na tom, jak dlouho potrvají první náznaky úspěchu. Vítězové vědí, že jediná cesta k dosažení jejich cíle je vytrvat v tom, co dělají déle, než jejich konkurenti. Může to trvat rok, dva, pět nebo dvacet let, vítězové se nikdy nevzdávají a vytrvají, dokud nedosáhnou svého cíle!

Velmi významný člověk, který dokázal vytrvat ve své snaze a díky kterému teď bereme světlo, jako samozřejmost byl Thomas Edison. Dokázal pracovat i 20 hodin denně a sám říkal že: „Genialita je 1% inspirace a 99% potu“

Thomas Edison citat

4) Zkušenosti

Nesmíme zapomenout, že jedním z důležitých faktorů, které pomáhají vítězům vítězit, jsou jejich zkušenosti. A tím nejsou myšleny jen jejich výhry a zkušenosti z tréninků (teorie), ale především jejich pády a selhání, které jim umožnili se toho tolik naučit. Z úspěchu se nikdy nenaučíte tolik, co ze selhání.

Pamatujte, že čím víckrát selžete, tím rychleji získáte zkušenosti, které vám pomohou dostat se tam, kam chcete!

A jak řekl Michael Jordan:

Michael Jordan citat

5) Silný důvod uspět „PROČ“

Tohle je ten důvod, proč vítězové trpí, proč se ženou za svým snem, proč selhávají a znovu vstávají. Tohle je důvod, který je ráno budí z postele, aby mohli opakovat tu každodenní snahu, která je dovede k jejich cíli.

Vítězové mají velmi silný důvod, proč musí uspět. A může to být cokoli. Tím nejčastějším a nesilnějším důvodem bývá rodina (zabezpečení rodiny, slib, ztráta) a nátlak okolí. („Ty to nezvládneš“, „Nic z tebe nebude“, „Jsi nula!“…)

Určitě tyto důvody znáte a znal je také Chris Gardner, který se se svým synem ocitl jednoho dne na ulici, a nezbývalo mu nic jiného, než uspět a zajistit synovi lepší život než měl on sám.

Bez jakéhokoli certifikátu nebo školy se rozhodl zabývat obchodováním s akciemi a odevzdal tomu vše, protože v tom viděl finanční zajištění a lepší budoucnost pro sebe a svého syna.

Kdysi chudý Chris Gardner, který musel spávat s bezdomovci dnes vlastní majetek v hodnotě 60 milionů dolarů!

Jeho příběh byl zfilmován pod názvem „Štěstí na dosah

Chris gardner uspech

Teď už víte, co dělají vítězové jinak?

Doufám, že ano, protože pokud chcete stát opravdu vysoko, budete muset projít všemi těmito důležitými body.  Život je hra o centimetry, a pokud budete jen o jeden pozadu, vaše místo zaplní jiní, kteří do toho dali o něco více snahy než vy.


O autorovi

Jsem zakladatelem projektu Nezlomý, který má odrážet mou osobnost a předávat zkušenosti, které jsem doposud nasbíral. Začal jsem s pouhou myšlenkou pomáhat lidem aby se nemuseli potýkat se situacemi, se kterými jsem se často potýkal já sám a s tímto poselstvím pokračuju dále. Jinak jsem úplně normální člověk, který se rád baví, sportuje, vzdělává a neustále se snaží udělat svůj život štastnější a hodnotnější. Pokud se o mě chceš dozvědět více mrkni na stránku „O projektu“ 😉