Dělejte to, co nechcete dělat

Možná vám to přijde nelogické a ptáte se sami sebe „Proč bych měl dělat to, co mě nebaví?“. Ale tahle činnost má na náš mozek jistý vliv, díky němuž dokážeme snáze určit, co bychom dělali ze všeho nejvíce, kdybychom nemuseli dělat právě to, co nás nebaví.

Možná jste sami zažili situaci ve škole nebo v práci, kdy jste si říkali:
„Raději bych teď dělal/a….

„Raději bych teď byl/a….

Všimněte si slova „teď“. Proto, abyste našli to, co vás baví a co doopravdy chcete, musíte být v situaci, kdy cítíte, že něco dělat nechcete nebo, že něco dělat chcete. Zjednodušeně řečeno musíte cítit uvnitř vašeho nitra, že to je to, co chcete dělat nebo že není. Pouhými představami vůbec nic nenajdete, musíte jít a cítit vše kolem vás.

Nebraňte se dělat věci, které vás nebaví a které nesnášíte, pomůžou vám totiž najít to, co doopravdy hledáte.

Cestujte, abyste našli to, co hledáte

Určitě jste slyšel alespoň o jednom člověku, který se vydal na nějakou dlouhou cestu a našel svůj smysl života. Tohle není žádné sci-fi, ale skutečně vám to může pomoci.

Jednu takovou cestu absolvoval také Steve Jobs, který se před jeho slávou podíval do Indie, aby tam našel nový impulz. A stalo se. Hned jak se vrátil, dal výpověď ze společnosti Atari, kde pracoval a za nedlouho postavil svůj první počítač!

Co vám cestování dá?

-Když cestujete, poznáváte mnoho nových a zajímavých lidí a míst, které by vás třeba ani nenapadli. Všechen čas máte najednou ve svých rukou a každým dalším krokem určujete svoji budoucnost.

-Cestování vás také naučí samostatnosti a zodpovědnosti za své činy. Najednou už kolem sebe nebudete mít veškerý komfort a podporu z domova, kterou znáte a jste na vše sami.

-Uvědomíte si, co je pro váš život opravdu důležité. Jsou to vaši známí, rodina, město, nebo kavárna kam jste denně chodívali? Najednou si uvědomíte, co je pro vás skutečně důležité a chcete to mít ve svém životě každý den a co naopak vůbec nepotřebujete.

Je toho ovšem mnohem více, co vám může cestování přinést, ale tohle jsou ty nejdůležitější body, které vám pomůžou určit to, co v životě opravdu chcete a potřebujete.

„ŽIVOT JE JAKO OTEVŘENÁ KNIHA A POKUD NECESTUJETE, ČTETE POŘÁD JEN JEDNU STRANU“

Sepište si, co CHCETE a co NECHCETE

Posledním způsobem, jak najít to, co doopravdy chcete je jednoduše napsat si to, co NECHCETE a to co CHCETE.

Napište si nejdříve do sloupce všechny věci a situace, které v životě mít nechcete.

Až budete mít minimálně 10 bodů, napište si vedle každé jednotlivé položky, co byste naopak místo toho chtěli.

Příklad:

NECHCI:                                                                                                                                                                                   CHCI:
Nechci chodit do práce…                                                                                                                  …Chci vydělávat peníze jinak

Nechci uklízet…                                                                                                                              …Chci, aby za mě někdo uklízel

Nechci brzo vstávat…                                                                                                                                     …Chci vstávat v 10:00

Nechci mít tak staré auto…                                                                                                                                 …Chci mít Porsche

 

Až máte podobný seznam, všimněte si mezery, která se nachází uprostřed. Té se říká: Jak dokážu udělat z NECHCI svoje CHCI.

A teď nastává ta cesta, kdy musíte hledat způsoby, jak se dostat z levé strany NECHCI na pravou stranu CHCI. A čím více možností a způsobů najdete tím snáze určité, co chcete doopravdy dělat.

Možná najdete způsoby, o kterých jste nikdy neslyšeli a najednou budete všechno chápat a otevře se vám úplně nový svět.

POZOR!

Pokud ale budete čekat, až se k vám vaše vysněné touhy nějakým zázrakem dostanou a změní se vám sám od sebe život, jste na omylu. Bez vaší akce nebude žádná zpětná vazba a vy si jen budete říkat, jak jste si přečetli další článek na internetu, který stejně nefunguje.

Pamatujte, že všechno máte ve svých rukou vy a jen vy si můžete zlepšit život, nikdo jiný to za vás neudělá!

 

Doufám, že vám tenhle článek pomůže najít to, co v životě doopravdy chcete a pokud se vám líbil, sdílejte ho mezi své přátele. Nikdy nevíte, komu můžete i tímto malým krokem změnit život.


O autorovi

Jsem zakladatelem projektu Nezlomý, který má odrážet mou osobnost a předávat zkušenosti, které jsem doposud nasbíral. Začal jsem s pouhou myšlenkou pomáhat lidem aby se nemuseli potýkat se situacemi, se kterými jsem se často potýkal já sám a s tímto poselstvím pokračuju dále. Jinak jsem úplně normální člověk, který se rád baví, sportuje, vzdělává a neustále se snaží udělat svůj život štastnější a hodnotnější. Pokud se o mě chceš dozvědět více mrkni na stránku „O projektu“ 😉